ثبت شرکت در خارج
ثبت شرکت در خارج
در این ایام بیشتر بازرگان های بین المللی و صاحبین شغل های بزرگ به سمت ثبت شرکت در خارج از کشور جهت یافته اند اما باید این مطلب را مد نظر داشت که ثبت شرکت در خارج از کشور بدون داشتن شناخت کافی از کشور مقصد ممکن است مدیرهای شرکتها را به چالش مهمی وارد کند .
یکی از روش های مهاجرت به کشورهای دیگر ثبت شرکت در کشورهای خارجی مد نظر است، بعضی از اوقات برای مهاجرت به یک کشور دیگر لازم است در کشور مورد نظر سرمایه گذاری کرد اما امکان دارد با هزینه بسیار کم و صرفه جویی در زمان از طریق ثبت شرکت بتوان برای خود و اعضای خانواده اقامت یک کشور را دریافت کنید.
تحریم ها را چه کار کنیم ؟
به دلیل تحریم ها علیه کشورمان مردم روز به روز به مهاجرت بیشتر علاقمند می شوند که البته در این راستا سوءاستفاده برخی افراد سود جو نیز زیاد شده است.بنابراین در صورتی که تحقیقات لازم را به عمل نیاورده باشیم و اطلاعات کافی در باره کشور مورد نظر خود و قوانین آن نداشته باشیم قطعا هم سرمایه و هم زمان خود را از دست داده ایم پس مشورت با مشاوران صادق و متعهد از مهمترین و تاثیر گذارترین موارد در رسیدن به موفقیت می باشد.ثبت شرکت کریم خان در این باره به شما مشاوره های کامل و کارآمدی خواهد داد.
معمولا شرکت ها با انگیزه های خاصی به بازارهای خارجی وارد می شوند، در این مدل آنها نخست بازارهایی را انتخاب می کنند که فاصله فرهنگی و اقتصادی کمتری با بازارهای آنها داشته باشد و از گزینش بازرهایی که با آنها کاملا غریبه هستند دوری می کنند.
ثبت شرکت بین المللی مزایای زیادی دارید که هر کسی می تواند با توجه به شرایط موجود، ضوابط مورد نظر را به نفع خود انتخاب کند، در ادامه ثبت شرکت ملاصدرا به معرفی برخی مزایای ثبت شرکت خارج از کشور می پردازد.
مزایای ثبت شرکت در خارج از کشور عبارتند از:
. اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت
. افتتاح حساب بانکی بین المللی
. دور زدن تحریم های موجود
. ورود به بازارهای بین المللی و تولید انبوه و حجم بالای محصولاتی
. دستیابی به هم افزایی
. مدیریت بهتر منابع و نیروی انسانی
. استفاده از معافیت های مالیاتی و سایر مشوق های صادراتی
برای ثبت شرکت در خارج از ایران چه مدارکی لازم است :
ثبت شرکت در هر کشوری چند مرحله به خصوص و مدارک به خصوصی احتیاج دارد و نیاز است که قبل از انجام قوانین کشور مورد نظر را بررسی کرد، در هر صورت برخی از مدارک به صورت کلی مورد نیاز هست که در ادامه اشاره شده است:
اولین مدرک لازم کپی برابر اصل گواهی ثبت علامت تجاری است.
فرم مخصوص برای ثبت شرکت بین المللی باید تکمیل و به انگلیسی ترجمه شود.
لازم است اطلاعیه تاسیس شرکت و اطلاعیه آخرین تغییرات شرکت برای اشخاص حقوقی و حقیقی، که در روزنامه ها چاپ شده است، ارائه شود.
برای ثبت شرکت باید به اداره ثبت علائم تجاری درخواستی کتبی با ذکر نام کشور مورد نظر ارائه دهید.
مدارک شناسایی مدیران و صاحبان حق امضای شرکت شامل کپی برابر اصل کارت ملی و شناسنامه باید ارائه شود.
ارائه اظهارنامه یا اصل گواهی ثبت علامت تجاری در ایران باید به رویت مسئول مربوطه برسد و کپی آن برای ثبت در پرونده ارائه شود.
هزینه ثبت شرکت در کشورهای مختلف متفاوت است. باید هزینه ای را که توسط اداره ثبت شرکت های بین‎المللی کشور میزبان تعیین شده است پرداخت کنید و رسید آن برای ثبت در پرونده ارائه کنید.
لازم است یک معرفی نامه روی سربرگ شرکت تهیه کنید که مدیران و صاحبان حق امضا آن را امضا کرده باشند و مهر شرکت روی آن درج شده باشد.
در مواردی که مراحل ثبت توسط یک وکیل انجام می‌شود لازم است وکالتنامه دادگستری ارائه شود.